Świece sojowo-kokosowe SOYCO tworzymy ręcznie z dbałością o każdy szczegół i jak najwyższą jakość. Poniżej umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z naszymi produktami. W przypadku innych wątpliwości jesteśmy do dyspozycji, prosimy o kontakt na: info@soyco.pl

Jak palić świece SOYCO?

  • Przycinaj knot - knot jest kluczowym elementem spalania świecy, zawsze docinaj go do długości około 0,4 cm
  • Pamiętliwy wosk - w celu uniknięcia tunelowania, w zależności od świecy pierwsze palenie musi odbywać się do pełnego roztopienia tafli lub do 3 godzin
  • Nie przeciągaj - aby móc cieszyć się świecą jak najdłużej, pamiętaj by przy kolejnych razach palić ją do 3 godzin (nie dłużej) lub do roztopienia tafli. Po tym czasie należy ją zgasić przy użyciu gasidła
  • Czas pożegnania - nie wypalaj świecy do końca. Kiedy na spodzie zostanie ok. 1 cm wosku, nadszedł czas, aby się pożegnać

Dlaczego świeca nie zastygła równo?

Świece SOYCO są w 100% naturalne, dlatego wizualnie po zastygnięciu nie zawsze będą idealne. Szorstkie i wyboiste blaty powstają, gdy gorący wosk w roztopionej tafli ochładza się w niespójnym tempie. Jest to cecha charakterystyczna naszego wosku sojowo-kokosowego i nie wpływa ona na działanie świecy. Po prostu to czysta natura, nie stosujemy stabilizatorów, dodatków ulepszających i upiększających do świec.

Czy świece zapachowe są szkodliwe?

Wybierając świecę zapachową SOYCO nie musisz się niczego obawiać, ponieważ nasz naturalny wosk sojowo-kokosowy nie emituje szkodliwych substancji. Dodatkowo nie barwimy naszych świec, a zapachy opierają się tylko i wyłącznie na olejkach eterycznych, które mają działanie aromaterapeutyczne.

Czy świece zapachowe SOYCO są bezpieczne dla alergików?

Do produkcji naszych świec zapachowych używamy 100% naturalnego wosku sojowo-kokosowego, który jest doskonałą alternatywą dla alergików. Dodatkowo nie emitują toksyn.

Czy świece mają termin przydatności do użycia?

Z uwagi na to, że nasze świece zapachowe są w 100% naturalne i opierają się na wosku sojowo-kokosowym, oraz olejkach eterycznych zalecamy ich używanie w ciągu sześciu miesięcy od pierwszego zapalenia.

Jak przechowywać świecę?

Przede wszystkim świeca naturalna powinna być przechowywana w suchym, chłodnym i bez dostępu do bezpośredniego światła słonecznego miejscu. Zalecamy przechowywać ją pod korkową pokrywką.

Dlaczego wosk zmienił barwę?

Nie korzystamy ze sztucznych substancji barwiących, w skład naszych świec wchodzi tylko wosk sojowo-kokosowy o białej barwie i olejki eteryczne, które mogą nadać koloru świecom. Na zmianę barwy wosku może wpłynąć podgrzanie olejków w trakcie palenia świecy oraz sposób przechowywania, czyli fakt wystawiania jej na bezpośrednie działanie światła słonecznego.

Dlaczego świeca się upłynnia?

Nasz wosk to roślinna mieszanka sojowo-kokosowa, gdzie wosk kokosowy topi się w niższej temperaturze, niż sojowy, dlatego też szybciej będzie się upłynniał w odróżnieniu od samego wosku sojowego.

Czy wosk sojowo-kokosowy pachnie kokosem?

Podczas palenia świecy wosk nie wydziela zapachu kokosa i nie wpływa na olejki eteryczne.

Jaka jest różnica między olejkami eterycznymi, a zapachowymi?

Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin, w 100% pochodzenia naturalnego, mają działanie aromaterapeutyczne, relaksacyjne oraz lecznicze. Olejki zapachowe są pochodzenia syntetycznego, mogą zawierać śladowe ilości olejków eterycznych, ale nie muszą. Nie wykazują żadnych właściwości, pełnią funkcję tylko zapachową, a niektóre chemiczne kompozycje zapachowe, w trakcie spalania mogą być bardzo szkodliwe.