Czy świece są szkodliwe?

Świece naturalne, wegańskie, ekologiczne… co to właściwie znaczy? Czym różnią się od tradycyjnych świec?

Najczęściej spotykane na naszym rynku świece wykonywane są z parafiny, która powstaje w wyniku zebrania odpadów powstałych w procesie rafinacji ropy naftowej. Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że paląc świece parafinowe, uwalniamy do atmosfery wiele toksycznych związków, w tym rakotwórczy benzen. 

Dodatkowo świece mogą być barwione sztucznymi substancjami, dzięki którym sam produkt przyciąga uwagę, a samą barwą może wywołać skojarzenie z zapachem. Świece mogą również zawierać stabilizatory, które mają działanie upiększające – np. aby świece ładniej zastygały. Codzienne wdychanie takich substancji może być bardzo szkodliwe dla nas, naszych najbliższych oraz zwierząt. 

Nie zapominajmy o knotach. Kiedy podczas spalania knot utrzymuje pion i rzadziej się łamie, to zasługa metalowego rdzenia - zwykle ołowiu. Niestety drobne cząsteczki tego metalu podrażniają płuca, prowadząc do problemów z oddychaniem, a nawet astmy!

Wybierając świecę zapachową, kieruj się jej składem, dokładnie tak, jak w przypadku produktów spożywczych – im krótszy skład, tym lepiej. 

Świece naturalne, co to znaczy?

Świece naturalne są wykonywane z wosków roślinnych (sojowego, kokosowego, rzepakowego, palmowego) lub z wosku pszczelego, które podczas spalania nie wytwarzają szkodliwych i toksycznych substancji. W połączeniu z olejkami eterycznymi mają korzystne właściwości aromaterapeutyczne, poprawiające nastrój i samopoczucie. Ponadto w naturalnych świecach powinniśmy znaleźć knoty w 100% bawełniane lub drewniane.  

W przypadku świec Soyco masz do czynienia jedynie z trzema pozycjami w składzie:

  • naturalny wosk sojowo-kokosowy,
  • olejki eteryczne pozyskiwane z roślin,
  • certyfikowane knoty z bawełny organicznej.

Naturalne świece zapachowe Soyco są wegańskie i co najważniejsze bezpieczne! Ich ogromnym atutem jest działanie na samopoczucie, czyli aromaterapeutyczne. W zależności od zapachu, m.in.: pobudzają, relaksują, odprężają, koją, wyciszają, uspokajają. 

All comments