Wpis inny niż wszystkie

Bardzo dużo czasu poświęcam na tworzenie treści i grafik dodawanych na instagrama, facebooka oraz na sklep www.soyco.pl. Wszystko kreuję sama - grafiki i zdjęcia (czasem też zdarza się, że dodaję Wasze zdjęcia, oczywiście oznaczając Wasz profil i przede wszystkim pytając o zgodę). Treści postów przygotowuję na podstawie wiedzy, doświadczenia i stałego poznawania tematu naturalnych świec zapachowych.

Dlaczego o tym wspominam?

Bowiem niestety w ostatnich dniach, zupełne przypadkiem trafiłam na profil – pewnej nowej marki świecowej, w którym zostały wykorzystane moje treści (nawet hasztag soyco nie został usunięty…). Skontaktowałam się z właścicielką, która finalnie usunęła „moje” posty, dlatego dla początkującego przedsiębiorcy zamknęłam ten temat. Mam nadzieję, że sytuacja plagiatu w tym przypadku się nie powtórzy. 

Dodam, że…

…oferuję produkt, który bardzo dobrze znam, którego skład, właściwości – nie są mi obce, który sama przetestowałam - zanim go zobaczyliście. I na przykład, kiedy piszę o olejkach eterycznych, to mam 100% gwarancję, że właśnie takie olejki są nośnikami zapachowymi - dlatego w ofercie Soyco nie znajdziecie świecy o zapachu malinowym, czy czekoladowym, ponieważ po prostu taki olejek eteryczny nie istnieje. Jedynie olejki eteryczne maja działanie aromaterapeutyczne. Oczywiście nie neguję olejków syntetycznych, czy mieszanek. Dla mnie najważniejsza jest szczera informacja, aby klient miał świadomość tego, co wybiera. Tutaj „nowa marka świecowa” nie zmieniła nawet informacji o olejkach eterycznych – choć ma w swojej ofercie bardzo „smaczne” zapachy. 

Poprzez poznanie produktu, dużo łatwiej jest mi o nim pisać, opowiadać…, dlatego kopiowanie takich treści przy innych produktach, choć tej samej kategorii, jest nierzetelne i niemoralne.

Inspirowanie się kontami soyco.candles może być sporym komplementem, jednak kopiowanie treści jest już zwykłym oszustwem.

All comments