Skład świecy Soyco

Zaczęliśmy produkować nasze świece przez miłość do natury. Wierzymy, że matka natura obdarowała nas tyloma dobrodziejstwami, aby nam się lepiej żyło. Nie mamy przed Wami tajemnic, dlatego dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć Wam skład naszych świec! Nie boimy się o nim mówić, bo kontrolujemy produkcje naszych świec na każdym jej etapie. Z czego składają się naturalne świece Soyco?

Wosk sojowo-kokosowy

Na rynku możemy znaleźć wiele świec sojowych. Pojawiają się także te z wosku koksowego. Jednak do tej, nikt w Polsce nie wpadł na pomysł, aby te dwa rodzaje wosków połączyć. Produkcja takich świec co prawda jest trudniejsza, ale korzyści wynikające z tej fuzji warte są zachodu. Wykorzystywany przez nas wosk jest w pełni wegański i przyjazny środowisku, a same świece wylewamy ręcznie. Ekologiczny wosk sojowo-kokosowy w przeciwieństwie do jego syntetycznych odpowiednich takich jak parafina, nie wydziela benzenu, który jest substancją rakotwórczą.

Knot

Nasze knoty wytworzone są w 100% z organicznej bawełny z wplecionym papierkiem. Nie wykorzystujemy ołowiu, bo wiemy, jak ważne jest zdrowie nasze, naszych bliskich i naszych klientów. Chcemy, aby nasze świece nie tylko były neutralne dla środowiska, ale także zdrowotnie wpływały na nasz organizm.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne od tysięcy lat wykorzystywane są w aromaterapii. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie wyciągów eterycznych, zamiast zwykłych mieszanek zapachowych. Olejki eteryczne to naturalne wyciągi z roślin pozyskiwane w procesie destylacji, bez syntetycznych dodatków, które wykorzystywane są w laboratoriach. Aż 8-9% każdej świecy stanowi mieszanka olejków eterycznych, dzięki czemu nie tylko nasze świece pięknie pachną, ale także zdrowotnie wpływają na nasz organizm.

Szkło

Jesteśmy polską firmą, dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie szkła z naszych rodzimych, krajowych hut. Wspieramy polską gospodarkę, której jesteśmy częścią. Jesteśmy zarejestrowani w Polsce, płacimy tutaj podatki i razem pracujemy na dobro naszego kraju. Cieszymy się, że wraz z innymi przedsiębiorcami, możemy w Polsce robić coś wielkiego! Całość zapakowana jest w eleganckie, lniane woreczki.

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami, którzy przestrzegają zasad ochrony praw człowieka i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju globalnej społeczności. Wierzymy, w społeczną odpowiedzialność biznesu, dlatego tak ważne jest dla nas, aby korzystać tylko z tego, co naturalne, z pełnym poszanowanie przyrody.

All comments