Jak palić naturalne świece zapachowe?

Nawet przy tak prostym produkcie, jakim są ekologiczne świece, przydaje się instrukcja obsługi. Kilka złotych zasad, dzięki którym będziemy mogli maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa, jakie dała nam matka natura. Na szczęście, nie ma w tym nic skomplikowanego. Nie wymaga to od nas specjalistycznej wiedzy lub umiejętność. O większości tych regułach większość z nas zapewne wie – ale warto tę wiedzę uporządkować!

Przycinanie knota

Knot jest kluczowym elementem spalania świecy. Zawsze docinaj go do długości 0,4 cm. Krótki knot sprawi, że ciepło ognia równomiernie będzie rozpuszczało wosk, uwalniając tym samym olejki eteryczne zawarte w świecy. Umożliwi to skuteczną aromaterapię, sztukę polepszania fizycznego i psychicznego samopoczucia za pomocą zapachów. Przycinając knot, możemy skontrolować, z jakiego materiału został wykonany. Nasze knoty to bawełna organiczna z wplecionym papierkiem.

Czas palenia świecy

Nie powinniśmy palić świec jednorazowo dłużej niż 3 godziny. Dlaczego? Przede wszystkim z oszczędności! W ciągu tych kilku godzin olejki eteryczne zawładną już atmosferą w naszym mieszkaniu lub biurze i będą się utrzymywać przez dłuższy czas. Nie ma więc sensu w celach aromaterapeutycznych palić jej dłużej. Dłuższe palenie świecy może też sprzyjać silnemu nagrzewaniu szkła, przez co możemy się poparzyć, a świeca będzie się szybciej spalać.

Bezpieczeństwo

Świece Soyco są wykonane z organicznych iw pełni naturalnych składników. Są one bezpieczne dla naszego zdrowia i dobrze wpływają na atmosferę w naszych domach. Trzymaj je jednak z dala od dzieci i zwierząt – to jednak ogień i może być niebezpieczny dla najmłodszych i naszych czworonogów. Nie stawiaj także jej na powierzchni nieodpornej na ciepło. Szkło się naturalnie nagrzewa, więc może pozostawić na nieprzystosowanych meblach ślady.

Pożegnanie

Gdy już wypalimy niemal całą świecę, a na dnie pozostanie nam mniej niż 1 cm wosku, najwyższa pora, aby się z nią pożegnać. Zabezpieczymy się wówczas przed nadmiernym nagrzaniem spodu, a co za tym idzie – całego szkła. Dobre świece ekologiczne są jednak bardzo wydajne i mogą towarzyszyć nam przez wiele tygodni.

Te drobne wskazówki sprawią, że każdego dnia będziesz mógł bezpiecznie korzystać z aromaterapeutycznych świec. Gdzie będziesz ich używał, w jakim towarzystwie i w jakim celu – zależy tylko od Ciebie! Dom, biuro, domek letniskowy – to Ty wybierasz, gdzie i jak użytkujesz świece zapachowe. Ogranicza Cię tylko wyobraźnie i oczywiście względy bezpieczeństwa.

All comments