Dodatki do świec – czy są potrzebne?

Producenci świec tworząc swoje produkty, często dodają wiele przeróżnych dodatków – barwników, stabilizatorów, wybielaczy. Po co? Chcą, aby ich świece miały odpowiedni kolor, kształt i strukturę. Warto się zastanowić, jak to wpływa później na atmosferę otoczenia, w którym rozpalamy świece. W końcu decydujemy się na zakup pięknych, ekologicznych świec nie tylko po to, aby pięknie wyglądały, ale były też dla nas zdrowe, pełniły funkcje aromaterapeutyczne czy doskonale pachniały.  Ekologiczna świeca przygotowywana powinna być bez zbędnych dodatków – tylko wosk, bawełniany knot i olejki eteryczne. Wszelkie inne dodatki psują naturalną kompozycję. Niektóre wytrącają pozytywne właściwości zapachowe niezbędne przy aromaterapii, inne wręcz mogą nam zaszkodzić, gdyż podczas spalania uwalniają się w naszym otoczeniu.

Na szczególne zwrócenie uwagi zasługują barwniki. Pomijając już te sztuczne, od których powinniśmy trzymać się dla naszego zdrowia z daleka, część wytwarzana jest w sposób naturalna. Niestety, mało który barwnik jest w pełni organiczny i wegański. Przykładem może być koszenila - barwnik pozyskiwany z wysuszonych, zmielonych owadów, zwanych czerwcami kaktusowymi, żyjących w Meksyku. Niby jest naturalny, jednak wizja jego produkcji przyprawia nas o ciarki. Poza barwnikami warto uważać także na świece z wykorzystaniem chemicznych wybielaczy. Nie mają one nic wspólnego z naturą, a producenci wykorzystują je tylko po to, aby uzyskać nienaturalny śnieżnobiały kolor świec.

Podczas produkcji, w wielu świecach używa się także stabilizatorów. Są one dodawane po to, aby wosk równomiernie zastygał, dzięki czemu świeca wygląda estetycznie. Jako świadomi konsumenci, dobrze wiemy, jak wpływają na nasz organizm stabilizatory w jedzeniu, dlatego nie wykorzystujemy ich podczas produkcji naszych świec.  Naturalne świece po zastygnięciu nie zawsze są idealne. Szorstkie i wyboiste blaty powstają, gdy gorący wosk w roztopionej tafli ochładza się w niespójny sposób. Nie wpływa to w żaden sposób na działanie świecy – tak działa natura, to w pełni biologiczny proces.

Produkujemy świece Soyco zgodnie z naturą – wykorzystujemy certyfikowaną mieszankę wosku sojowo-kokosowego, czerpiemy z naturalnych olejków eterycznych, a sercem naszych świec jest w pełni organiczny knot. Nasze produkty są w pełni wegańskie i przyjazne środowisku. Bez zbędnych dodatków. Korzystamy z tego, co dała nam matka natura z pełnym szacunkiem, bo wierzymy, że naturalne składniki to klucz do skutecznego działania naszych świec.

All comments